GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tallrikar 4129391

nr 412 9391

Tallrikar

4 st, Meissen, Dia24, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01

14/5 22:17:18 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods